Sayfanın Başına Dön
21:07 - 01 Ağustos 2015 Cumartesi 

Sümeyye Erdoğan'ın ses kaydı internete düştü!

Başbakan Tayyip Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'ın, yolsuzluk soruşturmasına adı karışan İşadamı Mustafa Latif Topbaş ile telefon görüşmeleri olduğu ileri sürülen ses kayıtları internete yüklendi.

23.01.2014 - 20:05

Sümeyye Erdoğan Latif Topbaş'a villa tarifinde bulunuyorİnternete düşen konuşmaların içeriğinde İzmir Urla İlçesi Zeytineli Köyündeki deniz koyunda Topbaş'ın inşa ettiği villalardan Erdoğan Ailesine verilen  2 villaya dair ifadeler yer alıyor.


Başbakan Tayyip Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'ın, yolsuzluk soruşturmasına adı karışan İşadamı Mustafa Latif Topbaş ile telefon görüşmeleri ortaya çıktı.

 

İnternete düşen iki ayrı görüşme de Erdoğanlar'ın villalarıyla ilgili. İlk telefon görüşmesi Başbakan Erdoğan ile Latif Topbaş arasında. 

 

Erdoğan'ın 15 Ağustos 2013'teki Türkmenistan ziyaretinden kısa süre yapıldığı anlaşılan görüşme 1 dakika 58 saniye sürüyor. Görüşmede Erdoğan'ın villalarının tamamlanması ile ilgili konuşmalar yapılıyor.

 

İkinci görüşme ise Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile İşadamı Topbaş arasında... 

 

Sümeyye Erdoğan, "Mustafa Amca" diye hitap ettiği Topbaş'a villanın ve havuzunun nasıl olmasını istediğini anlatıyor. Bu görüşme de 2 dakika sürüyor.

 

İki telefon görüşmesinin de yolsuzluk operasyonu kapsamında mahkeme kararıyla dinlendiği ve dosyaya girdiği iddia edildi.

 

Üçüncü konuşmada ise 360 Bosphours'un Genel Müdürü olan ve yolsuzluk soruşturmasında hakkında yakalama kararı bulunan Abdulkerim Çay'a ait olan ifadeler yer alıyor. Çay'a ait olduğu iddia edilen kayıtlarda Bilal Erdoğan'ın başında olduğu vakfın Ağaoğlu'ndan hibe aldığı araziye dair ifadeler yer alıyor. Ağaoğlu'ndan arazinin zorla alındığı iddia ediliyor.

Bu ses kaydı doğru ise cemaatle hükümet arasındaki kavgada yeni bir aşamaya geçildiği şüphe götürmez görünüyor.

Yorum Yaz
Bu Habere Yapılan Yorumlar

BİZİMM ARAZİYİ KİMSE SİTTEN CIKARIP VİLLA YAPTIRMIYO BURDA YOLSUZLUKMU VAR DİYEN LER BİZ GİTSEK SİTTİR CEKERLER
Kasetlerin Merkezi
bu kasetleri servis edenlerle karşı taraf kasetlerini servis edenler aynı merkez ne demek istediğimi anlayan anladı. herkes sözlerine dikkat etsin
Mecit seferoğlu
Bu konuşmada ne var yani, bir yolsuzluk mu var , herkes her yerden ve herkesten meşru yollarla satın alınamazmı, bunda ne var, başka bir şey var mı, bakın bakalım,öküz buzağı doğurdu mu iyi bakın. başbakan delikanlı dır ve dediğini yapar, her hangi bir çocuğu hakkında suçun varlığını isbat etsinler,ondan sonra sonucu beklesinler. amma çamur at izi kalır felsefesinde olanlarda Şerefsizlerin şerefsizi olurlar.
Harun
Daha ne olsun kardeşim ses kaydı var görüntüler var ama hala adam bu yolsuzluğun üzerini örtmeye çalışıyor. Anlayamadığım Allaha inannan ahirete inanan bu tür yolsuzluğa nasıl bir kılıf bulabiliyor?yav kardeşim lafa geldimi ölüm var diyorsunuz,dilinizden Allah kelamını düşürmüyorsunuz ama hertürlü pisliğe geçit veriyor ve yapıyorsunuz,evet dilin kemiği yok hertarafa söner dönerde siz ilahi adalete inanmıyormusunuz?hiç oturup düşündünüzmü?Allahın huzuruna nasıl çıkacağız dedinizmi? Bu zulmunüzün karşılıksız olacağınımı düşünüyorsunuz? En kötüsüde Dini kullanıyorsunuz selamla başlayıp Allaha emanetle bitirdiğiniz tüm işlerinizde Haram var zulüm var.! HafazanAllah.
Sayfalar :
1
yıldırım tekstil